Kokořínský komár

Semý ročník šifrovací hry proběhl 19. srpna 2023 se startem v Kokoříně.

Komáři už bzučí u nových majitelů

Tak už je i sedmý Kokořínský komár minulostí. První místo si vybojoval dvoučlenný tým Mouchy jedí komáry k snídani, který tak využil i „domácího prostředí“ Jestřebických pokliček. Na ně se totiž neplánovaně podíval už při prvním ročníku, kdy se ale mělo jít na ty mšenské. I přesto tehdy skončil třetí, nicméně žádného komára si domů neodnesl, protože ty udělujeme až od druhého ročníku. Teď tak konečně mají svého, zlatého. Druhé místo si při svém premiérovém startu zajistil tým Vlhká jáma a bronz letos bere Párek.

Celkem se hry zúčastnilo 47 týmů, které čekalo optimálním průchodem přibližně 13 kilometrů.

Všem týmům bychom chtěli poděkovat za to, že si našly čas a na hru vyrazili. Moc poděkovat chceme také všem, kteří nám s přípravami pomohli – bez vás by to nešlo. Především pak testerům – Kamče Mesiarkinové s Michalem Šrubařem, kteří to s námi absolvovali v terénu, loňským vítězům Adamovi Sikorovi a Karolíně Rezkové, Radkovi Fiľakovskému, Hermioně a Tomovi z Opravte to!, Jakubovi a Helče Beranovým, Petře Vláčilové, Elišce Holečkové Hamáčkové, Anně a Mikuláši Zelinkovým a Honzovi a Naty z týmu Zebra řez.

Víkend byl sice tradičně náročný, ale nakonec si myslím, že vše dopadlo dobře. Doufáme, že i vám se hra líbila.

Aktuality

13. 8. 2023 - krátce po osmé večerní jsme vám e-mailem odeslali poslední informace před hrou. Pokud je nemáte ani v hromadných a spamech, ozvěte se nám, prosím.

Úvodní informace

Kokořínský komár 2023 - most

Pohodová, denní, lineární šifrovací hra v krásném prostředí Chráněné krajinné oblasti Kokořínsko - Máchův kraj.

Ahoj všichni šífrátoři,
už jsme ani nedoufali, ale máme pro vás sedmý ročník naší šifrovací hry Kokořínský komár, hurá! Letos se nakonec oproti původním plánům vracíme na stará známá místa a budeme tak kroužit kolem Kokořína.

Start i konec hry zatím plánujeme na podobné časy jako loni - přibližně na osmou hodinu ranní resp. sedmou, nebo půl osmou večerní. Vše ale samozřejmě finálně potvrdíme v posledních informacích před hrou a čas konce hry pak ve startovní obálce.

Základní kapacita hry bude stejně jako loni 50 týmů a tu budeme případně postupně o malinko navyšovat podle celkového počtu hráčů v týmech. Detailní informace jsou v pravidlech, na která se doklikáte z levého menu. Stejně jako v minulých letech od vás budeme potřebovat pomoci s pokrytím nákladů na uspořádání hry. Od hrajících týmů tak budeme vybírat startovné ve výši 400 Kč.

Těšíme se na vás! A pokud by se vám náhodu letošní termín nehodil, ale chtěli byste si i tak šifry vyluštit, budeme moc rádi, pokud se nám přihlásíte mezi testery.

Mrkněte i na web, fotky, šifry a reportáže týmů z předchozích ročníků - ročník 2022, ročník 2021, ročník 2020, ročník 2019, ročník 2018, ročník 2017.

Foto na pozadí: Michal Kmínek.